Graffiti centraal tijdens tweede editie Streetart Festival Zuiderveen

Winschoten – Op zaterdag 17 mei vindt aan het Zuiderveen 35 de tweede editie van het Streetart Festival plaats. De bijeenkomst, georganiseerd door kunstenaar Pet van de Luijtgaarden, staat dit jaar volledig in het teken van graffiti. Met de ludieke insteek van een ‘verjaardagsfeest’ wil Van de Luijtgaarden het bestaan van graffiti vieren, ondanks het feit dat de exacte oorsprong van de kunstvorm onbekend is.
Tijdens het evenement, dat duurt van 13.00 tot 23.00 uur, krijgen bezoekers de kans om onder begeleiding van ervaren straatartiesten zelf met verf aan de slag te gaan. “We weten niet precies hoe oud graffiti is, maar dat weerhoudt ons er niet van om het te vieren”, aldus Van de Luijtgaarden.
Naast kunst is er ook ruimte voor muziek. Optredens worden verzorgd door onder andere Evy & the Assholes, Catsnout, Kinderpunk, Ringo Starrbucks, Vergane Glorie en DJ Martijn. De entree bedraagt vijf euro, waarbij bezoekers twee drankmuntjes ontvangen.
Het festival wil op een laagdrempelige manier streetart onder de aandacht brengen en biedt een platform voor zowel beginnende als ervaren kunstenaars en artiesten.